zapach

Niezbędne elementy w pracy każdego kucharza

Nie da się zaprzeczyć, że każdy kucharz ma codziennie pełne ręce roboty, tym bardziej, jeśli pracuje w znanej i cenione restauracji. Niemniej jednak, jego efektywność będzie w dużej mierze zależała od tego, jakimi narzędziami dysponuje i czy wyposażenie gastronomiczne lokalu stoi na dobrym poziomie. To bardzo ważne, bowiem nie da się zaprzeczyć, że praca kucharza będzie bezpośrednio przekładała się na zysk. Lepiej więc byłoby zapewnić mu wszystko czego potrzebuje. Poniżej przedstawiamy kilka najważniejszych „rekwizytów” bez których żaden szef kuchni obejść się nie może.

Ostre noże

To absolutna podstawa, ponieważ kucharz niekiedy musi bardzo precyzyjnie docinać pewne elementy jedzenia i wtedy idealna ostrość jest nieoceniona. To ważne, tym bardziej, że zapewne nieraz widziałeś z jak wielką prędkością kucharze posługują się tym narzędziem i kroją warzywa, czy mięsa nie tylko szybko, ale z wielką precyzją.

Oczywiście noże powinny być różne w zależności od ich zastosowania, bowiem to także nie jest bez znaczenia. Ważne jest więc, aby od samego początku skupić się na tym elemencie w kuchni, bowiem jest on jednym z najważniejszych.

Meble ze stali nierdzewnej

Chodzi tutaj przede wszystkim o stoły, blaty i regały, które są odporne na korozję o będą w stanie posłużyć w kuchni jak najdłużej. Jest to niezwykle ważne, ponieważ tylko wtedy nie wydajesz pieniędzy na coś, co może się zniszczyć po roku lub dwóch.

Musisz tutaj jednak zwracać uwagę na fakt, aby blaty były również dopasowane do preferencji kucharzy oraz regulowane. To istotne, tym bardziej, jeśli zamierasz zatrudniać szefów kuchni, którzy się będą od siebie różnili wzrostem. To znacznie ułatwi im pracę i sprawi, iż kręgosłup nie będzie zbyt mocno przeciążony. W domu krojąc sporadycznie rzeczy na obiad możesz tego nie zauważać, jednakże jeśli chodzi o całodzienną pracę na kuchni, odpowiedni sprzęt będzie podstawą do efektywnej i komfortowej pracy.